[l][/l]
Тернопільські водії таки "похоронили" колеса під мерією та облавтодором
Неподалік "Маяка" сьогодні, 6 квітня, ще від обіду можна було спостерігати активне скупчення люду. Саме там автомобільні активісти Тернополя влаштували старт для обіцяного пікету "Податки є – доріг немає".
- Про акцію дізнався випадково. Ось, чекаю, коли вже будемо рушати. Правда, ще треба прапорець на машину причепити, - каже водій Ігор Горицвіт.
На запитання, чи знає він, власне, навіщо усе це відбувається, чоловік відповів: "Щоб нарешті були дороги в Україні".
Сам захід, як і анонсувалося, проходив у тематичному стилі "похоронної процесії". О 14:30 близько сотні автомобілів із чорними стрічками рушили через центр міста у сторону драмтеатру.
Вже звідти під похоронний марш процесія відправилась до будівлі облавтодору. Там учасники акції залишили символічну труну із колесом, яке нібито загинуло від тернопільських доріг. Поруч нього – поклали вінки та квіти. Опісля, окремі водії-активісти виступили із промовою, у якій пояснювали мету свого зібрання. А також, вимагали, аби профільна структура прозвітувала щодо виконаних нею дорожньо-ремонтних робіт.
- Дана акція є попереджувальною, - зазначали учасники зібрання. - Ми витрачаємо тисячі гривень через постійні поломки своїх автомобілів. Сам же поганий стан доріг впливає на погіршення безпеки пересування. Наша вимога – капітальний ремонт автошляхів.
У свою чергу, чиновники від облавтодору запевняють, що цілком солідарні до водіїв. Аби підтвердити свої слова, ті запросили восьмеро представників ініціативної групи на бесіду. Втім, попередили, щоб без преси.
- Без преси, тому що місця немає. А ініціативній групі пропонуємо зустрітися із керівництвом, - уточнює заступник начальника служби автомобільних доріг Петро Вільчинський. - Ідею цієї акції ми підтримуємо. Вона мала б бути ще десять років тому, коли ями тільки починалися. А всі ті обставини, які склалися, вони й призвели до такого заходу. В першу чергу, це велике навантаження транспорту, що руйнує нашу область уздовж і впоперек. По-друге, - незадовільне фінансування. І третє – незадовільні погодні умови.
Вислухавши, автомобілісти пообіцяли, що прийдуть дискутувати із службовцями облавтодору о 17 годині.
- Ми вже почали працювати, - все ще переконує Петро Вільчинський. - Але зрозумійте, як тільки ми запрацюємо у поганих погодних умовах, то на всю Україні знову будемо виглядати із негативного боку. Нас зі всіх сторін "б’ють".
Наступним "кладовищем" для колеса стало подвір’я міської ради. Біля мерії сценарій акції був аналогічним. Утім, там пікетувальників зустріли зачиненими дверима та міліціянтами на сходах.
- Міська рада не пішла нам назустріч взагалі. Скажу більше – навіть почала блокувати проведення нашої акції. Ось, наприклад, у нас мав бути оркестр, який би виконував траурну музику. Але його – не було. І це "завдяки" сприянню деяких можновладців, - каже голова "Дорожнього контролю-Тернопіль" Віталій Крутиголова. – Проте, скажімо, ДАІ нам не заважало. Навіть навпаки – звільнили площадку поруч драмтеатру, щоб ми могли припаркуватися.
Начальник відділу зв’язків з громадськістю міськради Катерина Калуш у розмові з кореспондентом "20 хвилин" зазначила, що їй дивно чути, нібито організаторам акції хтось намагався перешкоджати.
- Сергій Віталійович особисто зустрічався з ними напередодні проведення їхнього заходу. Вже було домовлено про певні спільні дії. Мер пояснив їм загальну ситуацію. Мовляв, міська рада на останній сесії звернулася до Кабміну та Верховної Ради із проханням виділити 600 мільйонів на ремонт доріг. Бо реально із міського бюджету ми можемо виділити максимум 20-30 мільйонів, - каже вона.
Пані Калуш також додає, що не розуміє мети такої акції.
- По-перше, дивно, чому вони її роблять у вихідний день. А також – яка їхня мета? Якщо говорити про те, аби привернути увагу суспільства до доріг, то ж люди й так не користуються літаками. Вони бачать реальну ситуацію. По цих дорогах їздять і працівники міськради, і міський голова, - пояснює речниця мера. - Такі акції дійсно потрібно проводити. Але проводити перед Кабміном, перед Верховною Радою. А міська рада – вона, фактично, заручниця ситуації.
Очільник міста Сергій Надал до пікетувальників не вийшов, бо… нібито перебуває у відрядженні в Львові. Самі ж активісти після "похорону" під міською радою, вирушили до "Білого дому", де й завершили свій пікет.
До слова, на ремонт доріг у минулому році в Тернопільській області було витрачено 172 мільйони, розповів заступник начальника служби автомобільних доріг Петро Вільчинський.
- Скільки надійшло, стільки й витратили, - наголосив він.
Джерело 20minut