Admin | Дата: Вівторок, 09.04.2013, 22:03 | Повідомлення # 1 |
Адміністратор
Группа:
Повідомлень: 825
Нагороди: 3
Репутація: 10000
Статус: Offline загрузка...
| У Skype масово розсилаються заражені листи
Для поширення шкідливих посилань використовуються викрадені або спеціально створені Skype-акаунти.
Експерти Лабораторії Касперського виявили дві шкідливі кампанії, що набирають обертів у Skype. В обох випадках зловмисники методами соціальної інженерії заманюють користувачів перейти за шкідливим посиланням, обіцяючи цікавий фото-або відеоконтент, повідомляють експерти компанії.
Для поширення шкідливих посилань використовуються викрадені або спеціально створені Skype-акаунти, а кінцевою метою однієї з кампаній, імовірно, є шахрайська генерація віртуальної валюти Bitcoin, інформує ЛIГАБiзнесIнформ.
Перша із виявлених атак стартувала ще 1 березня, однак рекордних масштабів досягла тільки на початку квітня. Кількість переходів за шкідливим посиланням становила в середньому 2,7 рази в секунду. Найчастіше за посиланням переходили користувачі з Росії, України, Болгарії, Китаю, Тайваню та Італії. У ході аналізу коду програми, яка завантажувалася на ПК користувача в разі переходу за посиланням, експерти виявили, що в одному із рядків містилося згадування Bitcoin wallet - гаманця в системі віртуальної валюти Bitcoin.
4 квітня стало відомо про ще одну схожу атаку: користувачі отримували повідомлення із закликом перейти за посиланням. Однак, як з'ясували фахівці, цього разу разом із шкідливою програмою на комп'ютер користувача встановлювалася спеціальна програма для генерації віртуальної валюти Bitcoin. Ця валюта дозволяє заробляти гроші за рахунок надання обчислювальних ресурсів комп'ютера, на якому встановлено спеціалізований додаток.
Учасник системи надає свій комп'ютер для проведення обчислень, а натомість отримує монети Bitcoin, які згодом можна конвертувати в іншу валюту або використовувати для оплати товарів і послуг у деяких інтернет-магазинах. Тільки впродовж першої доби з моменту старту кампанії за шкідливим посиланням щогодини переходили близько 2 тис. користувачів.
Судячи з географії поширення, користувачі, які можуть стати жертвами другої кампанії, перебувають в Італії, Росії, Польщі, Коста-Ріці, Іспанії, Німеччині та Україні.
Слід зазначити, що фокус складних атак сьогодні змістився: раніше під загрозою була фінансова індустрія, тепер же шахраї починають усе активніше цікавитися іншими важливими сферами економічної діяльності. При цьому в атаках використовується цілий ряд нових тактик і технологій, які дозволяють обійти стандарти безпеки, прийняті в індустрії, йдеться у звіті антивірусної компанії McAfee.
"Збараж Forum" ВКонтакті - приєднуйтесь !!!
|
|
| Поділіться з друзями в соц. мережах -
|