Admin | Дата: Вівторок, 23.07.2013, 21:15 | Повідомлення # 1 |
Адміністратор
Группа:
Повідомлень: 825
Нагороди: 3
Репутація: 10000
Статус: Offline загрузка...
| Що потрібно мати з собою збираючись в похід у гори
Краще гір - тільки гори. І це дійсно так: красиві краєвиди, цікаві відкриття, випробування власних сил - ось що чекає мандрівників на шляху. Ви, напевне, часто бачили людей з величезними рюкзаками на спинах.
Але бувалі беруть з собою лише найнеобхідніше - їжу, воду, одяг, спальні мішки. Ті, за чиїми плечима вже не один похід по горам, жартують: найголовніше, що потрібно мати при собі - це знання. Тож ми вирішили поділитись з вами саме знаннями, які зможуть допомогти зробити ваш похід не лише цікавим, а й безпечним.
Не цурайтесь мапи Перш ніж розпочати мандрівку, варто визначитись, а куди ви взагалі хочете дістатись? Адже якщо ходити наосліп - ви неодмінно заблукаєте. Тож перед тим, як йти куди-небудь - варто подивитись на мапу. Досвідчені туристи визначають конкретну точку, куди йтимуть.
І вони не соромляться часто звірятись із мапою: це допомагає якомога швидше дістатись запланованого пункту. Не зайвим буде робити помітки з орієнтирами. І обов'язково попередьте родичів, друзів, знайомих - куди саме ви плануєте йти.
Обираємо одяг Обираючи одяг, варто враховувати особливості місцевості та погоди. Навіть якщо надворі літо, візьміть з собою теплий одяг, адже погода може раптово змінитись. Добре, якщо ваш одяг буде яскравим, або матиме кольорові вставки. В такому разі того, хто заблукав, вдасться швидше знайти.
Дуже уважно поставтеся до вибору взуття. Звичайні кросівки - не найкращий варіант за двох причин: вони не завжди добре фіксують ногу, і в них може бути незручно, якщо земля мокра після дощу. В таких умовах можна просто вивихнути ногу. Тож краще не економити і купити справжні гірські черевики.
Фізична підготовка Звісно, можна просто піти в гори - та й годі. Проте, нетренованій людині часто доведеться зупинятись, щоб просто перевести дихання. Або - бажання йти вперед є, а ноги вже ниють від болю... Щоб такого не сталося з вами, радимо за кілька місяців до походу бігати: достатньо буде 2-3 рази на тиждень. Біг тренує витривалість, полегшує дихання, і тренує м'язи.
В поході вам знадобляться і сильні ноги. Тренувати їх просто: варто лише регулярно ходити пішки - вгору і вниз. Ще важливо мати добру координацію рухів. В цьому вам допоможуть... звичайні бордюри: йдучи кудись, намагайтесь тримати тіло у прямому положенні.
Яку їжу взяти з собою У поході дуже важливо мати достатню кількість води. На людину потрібно мати приблизно 3-5 літрів води (в залежності від регіону та тривалості походу). Пити бажано лише під час привалів, невеликими ковтками.
Враховуйте, що вода потрібна не лише питна, а й для приготування їжі. Щодо їжі, то найбільш зручний варіант - це сухі каші (гречка, рис) та консерви. Крупу краще розсипати по пластикових банках: так зручніше.
Якщо хочете взяти овочі та фрукти - обмежтесь невеликою кількістю, і "утилізувати" їх доведеться одними із перших. Мандрівники люблять брати з собою горіхи: їх можна їсти потроху, вони не займають багато місця, але дають енергію, необхідну для туристичних звершень.
Радять туристи І, звісно, ми вирішили поцікавитись досвідом тих, хто вже не раз був у походах.
Антон, 28 років: - Ходити в гори я почав років з 18. Спочатку було важкувато, але тепер я розумію, що важливу роль відіграють і ті, з ким ти йдеш. З друзями можна дійти будь-куди. Ми ходимо групою, в якій не менше 7 осіб. Уважно стежимо один за одним.
Коли погана погода - обов'язково йдемо однією колоною і тримаємо один одного за лямки рюкзака, тож ніколи ніхто не губився. І одне з головних правил - ніколи не пити і не їсти "дари природи" - і гриби, і вода, і ягоди можуть бути отруйні. Олександра, 24 роки: - Перший мій похід - на Аю-Даг. Я тоді відпочивала у місцевому таборі. Йшли величезною групою - людей 30. До цього походу нас готували тижні зо два: ранок починався зарядкою, їли переважно овочі та каші.
Але був неприємний момент: одна дівчина зламала ногу! Навіть не знаю, хто її пустив у шльопанцях... Послизнулася - і поїхала. Тож я би порадила туристам не економити на взутті, щоб потім не довелося руки-ноги лікувати. Марина, 23 роки: - Дуже люблю ходити в Карпатах - там така краса. Але там доволі прохолодно, тому я обов'язково беру з собою один теплий светр. А якщо похід припадає на сезон дощів - вдягаю термобілизну і не мерзну. Одного разу ходили з друзями Кримом, нас було п'ятеро. Проте, одна подруг вмовила взяти з собою маленьку доньку. Дитина, звичайно ж, заблукала. Знайшли швидко - бо кричала голосно. А потім вже побачили рожеву куртку, яка поміж дерев маячила.
Ігор, 27 років: - Тільки не набирайте з собою мотлоху. В мій перший похід хотілося набрати усього-усього - здавалося, що ледве не на Північний Полюс йду. Добре, що старший брат передивився рюкзак і залишив половину непотребу вдома.
І зараз намагаюсь брати поменше - пару літрів води, трохи каші, трохи консервів. Беру завжди ліхтарик, сірники, а якщо похід тривалий - то сигнальні ракети. Ну все ж буває!
"Збараж Forum" ВКонтакті - приєднуйтесь !!!
|
|
| Поділіться з друзями в соц. мережах -
|