Настя | Дата: Субота, 29.06.2013, 23:03 | Повідомлення # 1 |
Сержант
Группа:
Повідомлень: 39
Нагороди: 0
Репутація: 4
Статус: Offline загрузка...
| Весільні традиції народів світу
Кожен народ і нація відрізняються своєю незвичайною самобутністю, характерним для нього колоритом, а тим більше традиціями, звичаями і ритуальними обрядами. І все це стає ще цікавіше, коли мова заходить про весільні традиції.
Австрія. Крім фати голову нареченої прикрашав квітка, що символізує життя — мирт.
Великобританія. Наречена під’їжджала до костелу разом зі своїм кортежем. Потім шикувалися так: маленька дівчинка, наречена, гості. Дівчинці у вінчальній сукні відводилося завдання розкидати пелюстки квітів по ходу процесії, щоб наречена жила в щасті, любові і ласці.
Венесуела. Жених запитує дозвіл на весілля у хрещеного батька нареченої, хрещений повинен благословити молодих на щасливе сімейне життя. Перерва між церемонією укладення цивільного шлюбу і вінчанням складає два тижні, причому остання проходить більш масштабно і яскраво. В кінці вечора молодята повинні акуратно втекти, якщо ніхто не помітить — попереду у них щасливе життя! В цілому ж, в Венесуелі, як і в більшості країн першого світу, весілля відрізняються в залежності від матеріального стану людей.
Німеччина. Напередодні весілля у нареченої збираються друзі, які б’ють об поріг будинку тарілки, заклинаючи подругу на удачу в житті. Наречена все вимітає до останнього осколка, в надії на те, що це було останнє, що розбилося в її житті. Після вінчання в церкві свідок викрадає молоду, відводить її в паб, пивну, де напуває пивом в очікуванні нареченого. Жених знаходить і оплачує рахунок у пивниці.
Індія. Дівчатам дозволено виходити заміж не раніше 16 років, а хлопці можуть одружуватися вже в 5-6 років. На саму церемонію одруження наречену збирають по всьому звичаю і традиціях. По закінченню церемонії одружений родич чоловічої статі обсипає молодят пелюстками різних кольорів, по голові це захищає від нечистих сил. Для цих же цілей крутять над головою жениха і нареченої кокосові горіхи.
Ірландія. Напередодні весілля наречена самостійно робить собі укладку волосся, що зміцнює і дає їй додаткову жіночу силу. А ось медовий місяць прийнято проводити далеко від міської суєти, де-небудь в тиші і глушині.
Іран. Наречений повинен віддати за наречену калим — «махра», «Джахіз», рідше «кабін» по фарсі, найчастіше їм стає частина нерухомості або певне число кілограмів золота. На весіллі виділяється стіл для обдаровування, на якому також лежить Коран і солодощі-частування. Законодавчо дозволено мати 4 дружини, але тільки з дозволу першої дружини, а також при можливості створення рівних умов для всіх дружин. Якщо повернутися до весільних традицій персів, то, незважаючи на те, що практично всі наречені Сходу розписують хною собі руки і ноги, в Ірані цьому приділяється особлива увага, особливо техніці розпису і орнаменту, наприклад, на ногах.
Іспанія. У цій країні весільний букет не може бути композиційно оформлений без помаранчевих кольорів. Дана квітка може спостерігатися у весільній зачісці. Наречений підносить своїй обраниці 13 монет, що символізує бажання вічної турботи і підтримки.
Італія. Двері костелу, в якому буде проводитися вінчання, прикрашають шовковими стрічками — що символізувало непорушність міцних шлюбних уз. Взагалі італійці яскраві, імпульсивні і екстраординарні у всьому, навіть у своїх весільних перевагах. Що стосується, італійського міста Венеції, то її мешканці змушені пристосовувати весільне торжество під особливості природно-географічних умов.
Китай. У країні піднебесся червоний колір символізує любов, щастя і радість, тому весільне плаття нареченої найчастіше саме червоного кольору, як і інша весільна атрибутика. Тамада відрізняється надзвичайною жвавістю і балакучістю. А торт ріжеться знизу вгору — такий рух вгору як би напучував молодят на сходження до вершини щастя.
Кенія. Перед весіллям руки і нігті нареченої розфарбовували чорно-червоними візерунками, які трималися до року. До речі, весілля проводиться тільки після факту, що дівчина чекає дитину. Так само в країні досить популярні «пробні», по-нашому, «цивільні» шлюби. Цікаво й те, що за традицією чоловік зобов’язувався в перший місяць сімейного життя одягатися в жіночий одяг, щоб краще зрозуміти і відчути, як воно бути жінкою.
Марокко. Весільна церемонія може проходити 4-7 днів. Напередодні наречена брала молочну ванну. Коли наречена підійшла до будинку майбутнього чоловіка, вона повинна тричі обійти будинок.
Мексика. Тут за організацію всього весільного торжества відповідають хресні батьки жениха і нареченої, крім того, вони є і спонсорами весілля. Під час першого танцю молодят гості утворюють хоровод у вигляді серця. Ще однією цікавою мексиканською традицією є надягання масок смерті і зображення жениха і нареченої, причому все це потрібно робити на ходулях!
Нідерланди. Урочисте весільне гуляння проводиться до офіційної / церковної церемонії. У меню обов’язково будуть присутні вино з прянощами «Сльози нареченої» і цукерки «цукор нареченої».
Нігерія. Перед весіллям дівчата набирають вагу, поправляються, а то від неї відмовиться жених і його рідня.
Норвегія. В день церковної церемонії молоді разом з гостями по обидві сторони будинку розсаджують маленькі саджанці ялинок.
ОАЕ, Сирія, Ліван. Напередодні весілля в будинку нареченої проводиться дівич-вечір, на якому молодий хною розфарбовує руки рослинним орнаментом. На голову нареченої надягають найкращі і багаті шовки, розкішні тканини. І обов’язково все це відбувається перед спеціальним дзеркалом, яке принесе нареченій щастя в подружньому житті. В день весілля в будинку молодих збираються гості, дівчата — в одній стороні, чоловіки — в чоловічій частині будинку. Наречена в цей день заходить в чоловічу частину будинку і пригощає гостей солодощами.
Таїланд. За народною традицією під час весілля молодят увивають гірляндами. Вони сідають на коліна навпроти старійшини роду, тримаючись за руки. Старійшина роду опускає руки молодих у воду і проголошує їх чоловіком і дружиною.
Тибет. Кожен гість повинен благословити нареченого з нареченою і при цьому пов’язати шарфик на шию. Природно, що весілля — найкращий привід одягтися в свої національні костюми. Уявіть, скільки таких шарфиків до кінця весільної церемонії, причому в Тибеті весілля люблять! І ще один момент: жінці дозволено мати двох чоловіків. Ну, і звичайно ж, без святкової ходи в такий день не обійтися!
Фінляндія. В наряд нареченої входить такий елемент як золота корона. Після нареченій зав’яжуть очі, а самі будуть веселитися і танцювати. В цей час наречена повинна надіти на будь-кого золоту корону, до речі, ту дівчину, яку вибрала наречена, незабаром очікують сімейні зміни!
Чехія. В день одруження друзі нареченого і нареченої непомітно вибирають місце під дерево. Його садять і прикрашають різними стрічками і т.п., яке стане оберегом їхнього кохання.
ПАР. Щоб молоді були щасливі, батьки повинні принести вогонь зі своїх будинків і запалити вогнище в будинку молодих.
Пакистан. Не меншу роль у долі своїх дітей грають і батьки-пакистанці. Тут навіть на бідному весіллі збереться величезна безліч гостей. Причому розподіляються вони по кімнатах за статевою ознакою. Ну, і яка ж східна дівчина, не подбає про своїх руках перед заміжжям.
Чилі. Під час заручин молоді надягають один одному обручки на праву руку. І тільки після церемонії одруження кільця надіваються на ліву руку.
Швейцарія. За народними традиціях і прикметами, для багатства і удачі молоді садили сосну. Після клятви наречена повинна була спалити свій вінок.
Японія. Відповідно до традицій народу країни висхідного сонця, наречена протягом весільного торжества повинна була змінити хоча б три наряди: національне біле кімоно, червоне кімоно, типовий європейський наряд. На голові у нареченої може бути косинка трикутної форму, щоб сховати «роги ревнощів», що є у кожної представниці прекрасної половини людства.
Тепер точно можна сказати, що всі ми, всі народи і нації оригінальні і неповторні в своїй культурі! Відмінності у весільних традицій народів стало безпосереднім підтвердженням цього.
"Мій Погляд"- проект, завдяки якому кожен громадянин зможе перевірити роботу органів влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, судової системи, діяльність ЖЕКів, комерційних структур, громадських організацій тощо.
"Мій Погляд" - детальніше
Повідомлення відредаговано Настя - Субота, 29.06.2013, 23:06 |
|
| Поділіться з друзями в соц. мережах -
|