Admin | Дата: Четвер, 27.06.2013, 12:36 | Повідомлення # 1 |
 Адміністратор
Группа:
Повідомлень: 825
Нагороди: 3
Репутація: 10000
Статус: Offline загрузка...
| ГОВОРИЛИ ПРО ПРОФІЛАКТИКУ БЕЗДОГЛЯДНОСТІ ДІТЕЙ, ВІЛ/СНІДУ, ОХОПЛЕННЯ МОЛОДІ ПОЗАШКІЛЬНИМ ВИХОВАННЯМ ТА ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ 26 червня, у середу, відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації, яке провів голова РДА Іван Демчишин. На порядку денному стояло чотири питання: про стан виконання районної програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2012-2015 роки, стан кадрової роботи та дотримання законодавства про державну службу в структурних підрозділах районної державної адміністрації, хід виконання у районі Указу Президента України «Про запобігання поширенню ВІЛ-інфекції СНІД в Україні» та відповідного розпорядження голови облдержадміністрації, а також про роль позашкільних навчальних закладів щодо виховання молодого покоління.
Перед початком обговорення питань голова районної державної адміністрації Іван Демчишин представили активу району новообраного голову Стриївської сільської ради Василя Смолинця та нового керівника райавтодору Ігоря Сампару. Він побажав керівникам успіхів на тій ділянці роботи, яка дісталася кожному з них та запевнив, що керівництво району підтримуватиме їх в усіх добрих починаннях.
Начальник служби у справах дітей РДА Євген Патстушук, доповідаючи про стан виконання районної програми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, яка спрямована на забезпечення права дитини на виховання в сім’ї, зазначив, що за звітний період статус дітей-сиріт в районі отримали четверо дітей, а восьмеро – статус дітей, позбавлених батьківської опіки. Всі вони влаштовані у сімейні форми виховання. У цьому році створена одна прийомна сім’я у селі Бутин, яка взяла на виховання дівчинку з Гусятинщини. Загалом у районі 5 прийомних сімей, де виховуються восьмеро дітей. Всі вони на Вишнівеччині . На сьогоднішній день лише двоє дітей перебувають в інтернатних закладах під опікою держави. Важливий напрямок роботи, який в рамках програми реалізує служба у справах дітей, виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Вони, як правило, є потенційною базою для появи дітей, позбавлених батьківської опіки. Таких сімей найбільше у Бодаках, Вишнівці, Збаражі, Гніздичному, Синяві, Шилах. – Хочеться бачити більше активності громадськості, виконкомів рад в плані роботи з такими сім’ями, зазначив Євген Пастушук, – бо мало тільки повідомити про те, що батьки зловживають спиртним, ведуть аморальний спосіб життя. Адже це не вирішує проблеми. Однак прикро, що і таких повідомлень від виконавчих комітетів взагалі не поступає. На своїх засіданнях вони ніколи не розглядають поведінку таких батьків, не піддають громадському осуду, а це потрібно було б робити.Також начальник служби у справах дітей зосередив увагу присутніх на питаннях дитячого алкоголізму та злочинності, наголосивши, що в дію вступив Закон України, яким заборонено перебування дітей віком до 16 років після 22 години без батьків у розважальних закладах та закладах громадського харчування. За порушення закону передбачено штраф від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. -Проблем у дитячому середовищі багато, – підсумував Євген Пастушук, – звести їх до мінімуму – наше спільне завдання, а профілактика і тільки профілактика допоможе подолати у районі таке ганебне явище як дитяча злочинність.
Завідувач сектору з питань кадрової роботи та державної служби апарату РДА Ольга Дрібніцова детально зупинилася на основних аспектах роботи з кадрами та дотримання закону України «Про державну службу» у структурних підрозділах райдержадміністрації . Вона наголосила на необхідності переглянути і привести у відповідність до вимог кадровий резерв, більше приділяти уваги питанню стажування молодих державних службовців, посилити роботу щодо використання кадрового резерву під час заміщення вакантних посад, залучати до підготовки документів, нарад, активізувати роботу щодо відбору кандидатів на навчання в освітній галузі «Державне управління»тощо.
Про запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу доповів лікар-епідеміолог Підволочиського Міжрайонного Управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Олексій Чванкін, який назвав епідемічну ситуацію по ВІЛ/СНІДУ у районі складною і напруженою. Щорічно з’являються нові випадки ВІЛ-інфекції не тільки серед груп ризику, але й серед запального населення. З 1998 року на Збаражчині виявлено 45 інфікованих осіб. У 2012 році зареєстровано сім випадків ВІЛ-інфекції. З початку цього року в районі виявлено 7 випадків ВІЛ-інфекції та два випадки СНІДу. Найбільше турбують виявлені випадки ВІЛ/СНІДУ у донорів, вагітних жінок. Активні всі шляхи передачі ВІЛ-інфекції: парантеральний, статевий та від матері до дитини. Олексій Чванкін наголосив на важливості активізації роботи кабінету довіри у Збаразькій ЦРКЛ, застосування методу замісної підтримувальної терапії з метою зменшення ризику ВІЛ-інфікування серед ін’єкційних наркоманів та важливості проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення, особливо в середовищі молоді та підлітків, де, як показує практика, чітко прослідковується брак інформації, а точніше існує інформаційний вакуум. Не менш важливим є формування у громадян толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
Начальник відділу освіти РДА Оксана Бернадин доповіда про роль позашкільних навчальних закладів у вихованні молодого покоління, зробивши акценти як на досягненнях у роботі, так і на проблемних питаннях позашкілля, зокрема, щодо модернізації матеріально-технічної бази гуртків з метою створення умов для охоплення різними формами позашкільної освіти не менше 70 відсотків учнів, як цього вимагає Президент України у своїх соціальних ініціативах, а також щодо охоплення різними формами позашкільної освіти якомога більшої кількості дітей, схильних до девіантної поведінки, що стоять на внутрішкільних обліках. Нині лише 13,8% таких дітей задіяні у гуртковій роботі на базі позашкільних установ району – БДЮТ, СЮТ та районній ДЮСШ. Неменш актуальним є питання охоплення сільської молоді позашкільною роботою, бо лише 35% гуртків позашкільних закладів працюють при сільських школах. А відтак, їх мережа однозначно потребує розширення.
Проблеми позашкільників озвучив також директор Станції юних техніків Петро Напованець, розставивши акценти на фінансуванні, кадровому забезпеченні та покращенні матеріально-технічної бази.
 
"Збараж Forum" ВКонтакті - приєднуйтесь !!!
|
|
| Поділіться з друзями в соц. мережах -
|