Адмін | Дата: Середа, 26.06.2013, 09:12 | Повідомлення # 1 |
 Генерал-майор
Группа:
Повідомлень: 471
Нагороди: 3
Репутація: 220
Статус: Offline загрузка...
| ЮНІ НАТУРАЛІСТИ ЗБАРАЖЧИНИ ТА ЇХ НАСТАВНИКИ ДІЛИЛИСЯ ЕКОЛОГІЧНИМ СВІТОГЛЯДОМ
19 червня в Збаразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся Всеукраїнський семінар-практикум “Світ творчості”, в якому взяли участь директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький, головний спеціаліст Департаменту управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Білоус, директори еколого-натуралістичних центрів з усієї України.
Мета заходу — представити еколого-натуралістичну, науково-дослідницьку та природоохоронну діяльність навчальних закладів району.
Учасників семінару-практикуму привітала начальник відділу освіти Збаразької районної державної адміністрації Оксана Бернадин. Вона зазначила, що сучасну школу не можна уявити без всебічного розвитку особистості, якій притаманні екологічний світогляд, екологічне мислення, екологічна культура та мораль. Саме тому, особливим складником системи освіти стає екологічна освіта, виховання, без яких вже не можливий гармонійний розвиток супільства.
Юні натуралісти Збаражчини представили на огляд гостям виставку кращих науково-дослідницьких і конкурсних робіт, екологічних звітів і презентацій, виробів з природнього матеріалу. Приємно вразила своєю оригінальністю декорація земної кулі у вигляді екологічного сліду, яку виготовили учні Вишнівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя біології Валентини Яковлевої.
Перед учасниками семінару виступили кращі вчителі-екологи району та їх вихованці. Екологічний стан природніх об’єктів рідного краю розкрили у своїй презентації вчитель географії Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ніна Григорівна Марцинишин та її учениця Ярина Пришляк. Хочеться сказати, що за ініціативою та матеріалами досліджень юних екологів школи Залужанський ліс, де зростає шість рослин, занесених до Червоної книги України, а саме 31 квартал лісу, оголошено ботанічним заказником.
Досвідом роботи з проектної діяльності, а також щодо проведення акцій із упорядкування берегів річок, очищення джерел, охорони червонокнижних рослин і зимуючих птахів поділилась вчитель біології цієї ж школи Лідія Денис та її вихованка Вікторія Сливка.
Усіх присутніх зацікавив екологічний проект учня Доброводівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тараса Барановського на тему: “Оптимізація структури землекористування Доброводівської сільської ради Збаразького району”. Тарас ось уже два роки поспіль є переможцем обласної та призером Всеукраїнської учнівських олімпіад з екології.
Мають значні досягнення учні Бодаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, які більше семи років в рамках освітньої програми “Лелека” співпрацюють із Західноукраїнським орнітологічним товариством. Свої спостереження за гніздами і кормовими територіями лелеки білого у селі Бодаки та його околицях представили вчитель біології школи Любов Сторожук та її учениця Інна Мукоїда.
Про співпрацю трудових учнівських об’єднань Черниховецької та Гніздичненської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів із місцевими фермерськими господарствами “Нива”, “Колос”, “Агродружство Євішовіце-Україна” розповіли вчитель біології Черниховецької школи Віталій Гураковський та учні Ірина Кривокульська (Черниховецька ЗОШ І-ІІІ ступенів) і Тетяна Слівчук (Гніздичненська ЗОШ І-ІІІ ступенів). У 2012 році ці учні представляли Тернопільську область на V Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад в м. Вінниці.
Значна природоохоронна та еколого-натуралістична робота проводиться в Стриївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя географії, директора школи Василя Андрійовича Марцинишина. В школі працює гурток “Пошук”, напрямки роботи якого досить різноманітні: участь в екологічних конкурсах, акціях, форумах. Зокрема, зупинився Василь Андрійович на найважливішому дослідженні — Киданецьких скелях — ландшафтному заказнику місцевого значення. Свої напрацювання він виклав у новоствореному посібнику “Киданецькі скелі”.
Після презентаційних виступів вчителів для учасників семінару-форуму було організовано екскурсію в кабінет біології та шкільний музей Івана Франка. Всі залишилися задоволеними не тільки від побаченого та почутого, а й від музичних виступів дитячого ансамблю “Бабусяки”, вчительського колективу і смачних частувань пампушками з чаєм.
Олександра Мельничук, методист Збаразького районного методичного кабінету
"Збараж Forum" ВКонтакті - приєднуйтесь !!!
|
|
| Поділіться з друзями в соц. мережах -
|